Nasiona awokado: niebezpieczne lub nowe super-nasienie?

Nasiona awokado: niebezpieczne lub nowe super-nasienie?Awokado był w modzie w ostatnim czasie z każdym typem tosty z awokado, który można sobie wyobrazić, można znaleźć w pobliskich kawiarni. Dodatkowo, awokado oferują korzyści zdrowego sadło-wentylatory diety keto pragną. Ale co z nasion awokado? Zanim rzucisz to ziarno, można nastawić się na to, co ono może zrobić dla ciebie, na przykład, zapewnić niesamowite przeciwutleniacze, być może, pomaga zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera i zmniejszyć ból od bólu zęba. Ja może także pomagać w traktowaniu cukrzyce, zaparcie i biegunka i zapalenie stawów — nie wspominając już o swoich przeciwgrzybicze właściwości, zalet kolagenu, obniżanie wpływów i więcej — robić mię ostatnia i bardzo super-nasienie.

Jednak jest i druga strona tej historii, którą trzeba rozważyć. Nasiona awokado są jadalne? Kalifornijska komisja Awokado specjalnie oświadcza, że nie ma wystarczających danych, aby wiedzieć, jak dobrze nasion awokado dla ciebie. W zasadzie zaleca się unikać go w tej chwili i zakłada, że trzymać dziwnego zasilania, znajdujący się w ciele awokado, – znacznie lepszy wybór. (1

Z drugiej strony, prowadzone są badania. Jedno z badań pokazuje, że dowód opiera się na boku być zdrową alternatywą dla tego aby zniszczyć i korzystać z косметиками. (2) poniżej podzielam to, co znalazłem, tak, że można zdecydować, dla siebie, ale zawsze podjąć środki ostrożności podczas próby coś nowego lub coś, co nie wspierał wystarczającą ilością danych do konsumpcji. (3)

Pokaż Trendy Działanie Przeciwnowotworowe

Według encyklopedii Leung’s ogólnych naturalnych składników, nasienie авокадоа zawiera biscatechin,сконденсированный bogactwa. Jedno badanie odizolowywał бискатечин z nasion awokado i doświadczał w myszach i szczurach. Wykazano, że бискатехин in vitro ma przeciwbakteryjne aktywność i aktywność przeciwnowotworową na zwierzętach. (4)

Inne badanie, publikujący w Amerykańskim czasopiśmie medycyny chińskiej zaznaczył, który oferuje wiele korzyści dla zdrowia, takie jak neuroprotekcji, anty-utlenianie, przeciwnowotworowe i techniczne. pokazuje, że jest w stanie hamować stan zapalny w możliwych komórkach nowotworowych. (5)

Doskonałe Źródło Przeciwutleniaczy

Doskonałe Źródło PrzeciwutleniaczyWiedział, że nasienie авокадоа będzie dużym ? Według badań przeprowadzonych w Narodowym uniwersytecie Singapuru, nasiona, awokado mają większą aktywność antyoksydacyjną niż niektóre często używane w żywności części owoców. W rzeczywistości, udziału nauka jest że nasiona mogą faktycznie zawierać więcej niż 70 odsetki przeciwutleniacze znalezione w Całym Owocu. To sprawia, że nasiona awokado silnym przeciwutleniaczem. (6)

Może pomóc pacjentom z chorobą Alzheimera

Choroba Alzheimera dotyka mózgu i jest uważana za jedną z najbardziej neurodegenerative choroby na planecie. Wiele badań przeprowadzono, aby rozważyć фитохимическое zawartość nasienia авокадоа.

Ocena opublikowała w czasopiśmie podstawowych i klinicznych, fizjologia i Farmakologia pokazała dowód saponin, alkaloidów i terpeny w ekspozycji nasion авокадоа. Według badaczów, te związki fitochemiczne substancje mogą zaoferować naturalne podejście do udzielania pomocy w zarządzaniu porażki choroby Alzheimera, stwierdzając, że ” антихолинэстеразная i aktywność przeciwutleniająca liści i nasion awokado może być związana z ich фитоконститутами i może być możliwe mechanizmy leżące u podstaw ich stosowania jako taniego i naturalnego leczenia/zarządzania BA. Jednak te fragmenty muszą dalej być badane wewnątrz-Vivo.”(7)

Może Pomóc Zrównoważyć Poziom Cholesterolu

Nasion awokado jest jednym z najlepszych wysokiej zawartości błonnika na planecie, i wiemy, że błonnik może pomóc zrównoważyć poziom cholesterolu. To może być dlaczego badanie pokazuje że nasiona авокадоа mogą obniżać cholesterol.

Nauka od działu Uniwersytetu stanu Pensylwania nauki jedzenia wyszczególnia korzyści nasienie авокадоа ma na sercowonaczyniowych zdrowie, zauważa: (8)

nasiona awokado mogą poprawić гиперхолестеринемию i być pomocne w leczeniu nadciśnienia tętniczego, stanów zapalnych i cukrzycy. Ustalono również, że nasiona mają инсектицидной, grzybobójcze i przeciwbakteryjne aktywności.

Działa jak naturalny barwnik

Ponieważ zwykłe barwniki spożywcze i barwniki spożywcze zawierają substancje chemiczne składniki, to lepiej iść z naturalne możliwości. Być może słyszeliście o burakach, używanego do tworzenia czerwonawy kolor, na przykład.

Badania wykazały, że gdy zgnieciony i miesza się z wodą, nasiona awokado rozwija pomarańczowy kolor. (9)

To wspaniała wiadomość, ponieważ wiele produktów, szczególnie dla dzieci, przesłane toksycznych barwników. W szczególności, ponumerowane kolory FD & C blues #1 i #2, zielony #3, czerwony #3; i żółte #5 i #6 są syntetycznymi lub sztucznymi kwiatami. Te kwiaty wykonane od smoły węglowej lub петролеума i mogą powodować różnego rodzaju problemy dla zdrowia, takich jak alergie, astma, hyperactivity i raka. W rzeczywistości, sztuczne barwniki spożywcze zostały zakazane w wielkiej Brytanii (10)

Może Pomóc Rozwiązać Wzrost Mikroorganizmów

Resztę nasion awokado jest bogaty w polifenole, co sprawia, że nasiona są silnymi przeciwutleniaczami i antybakteryjne leki. Wśród polifenoli-katechiny, epikatechina, kwas chlorogenowy i kwasu. Ten osad został dołączony do бургерам wieprzowiny w badaniach, pokazując выпарку nasienia авокадоа aby być skuteczne w zapobieganiu oksydacja i mikrobiologicznego wzrostu https://blogowypamietnik.pl/

Inne badanie wykazało, jaki wpływ ma mielona awokado na mięso. W ciągu ośmiu dni zaobserwowano cięcie wołowiny zawierającej 0,5 proc proszku nasion i 0,1 proc liofilizowanego ekstraktu. Mało się stało utlenianie sens ochrony był powyżej 90 procent. Należy pamiętać, że badanie pokazuje, że olej z awokado, dodawane bezpośrednio do wieprzowe hamburgery, miało podobny efekt. (11)

Na razie dyskusja jest jeszcze obecnie, czy jedzenie ziemskiego nasienia авокадоа dobry wybór, to porównywał do procesu ekstrakcji mieszanki fenolowe od truskawki, pulpy jabłka i osady kasztanów. Ale musisz być ostrożny, gdy chodzi o nasiona, tak jak nie wszystkie nasiona są bezpieczne do jedzenia. Nasiona moreli i brzoskwiń zawierają dzwoniącego cyjanek амигдалином. I chociaż, prawdopodobnie, trzeba wiele, aby zachorować, lepiej pozostać na bezpiecznej stronie, jeśli chodzi o nasiona lub jakiejkolwiek żywności, jeśli nie jesteś pewien.

Jak korzystać nasiona awokado i gdzie je znaleźć

Jak korzystać nasiona awokado i gdzie je znaleźćAwokado można znaleźć w większości sklepów spożywczych. Polecam upewnić się, że awokado jest dojrzałe. Dojrzałe awokado trochę miękki, ale nadal twarda. Jeśli czuje się, jak on może być łagodne, to prawdopodobnie zbyt dojrzałe. Nie jest jasne, czy ma to wpływ na wartość odżywczą nasion, ale aby korzystać z masła, pyszne awokado, kup dojrzały lub ten, który zbliża się do fazy dojrzewania, i pozwól mu siedzieć na ladzie lub w lodówce do miękkości.

Po tym, jak masz idealne awokado, umyć, a następnie za pomocą noża szefa kuchni kawałek wzdłuż wokół awokado. Musisz być w stanie delikatnie skręcić dwie połówki od siebie. Usuń nasiona z awokado. Aby to zrobić, użyj nóż szefa kuchni i delikatnie, ale mocno wcisnąć na pięcie ostrzem noża prosto w nasienie. Złapie. Następnie dać mu trochę obrót. Nasienie musi przyjść.

Aby jeść nasiona awokado, trzeba go zmielić na proszek. Do tego można rozbić je młotkiem. Wystarczy umieścić go w gruby plastikowy worek. Inna opcja-osuszyć. Aby osuszyć, włożyć do piekarnika na kilka godzin w temperaturze około 250 stopni. Następnie wyjąć go z piekarnika i zdjąć zewnętrzną powłokę. Użyj doniczki, aby chronić przed gorącem nasion awokado.

Teraz, gdy już wysuszyła go, ściskając go grubym ostrzem noża, aby podzielić dołu, wzdłuż i wszerz. Pokroić w kostkę połówki doły i rzuć się w potężny blender. Puls lub zmiksować do konsystencji proszku. Możesz także korzystać z tarkę do sera, szlifierka przyprawy lub ciężki moździerz. Przechowywać w zamkniętym pojemniku w lodówce.

Teraz, kiedy masz ten odżywczy proszek, co z nim robisz? Ponieważ jest gorzki z powodu taniny, które on zawiera, używanie go z innymi składnikami, takimi jak banan, ananas i szpinak, aby zrobić koktajl może być najlepszym sposobem. Niemniej jednak, można posypać go na poranne jaja lub umieścić go do zupy lub sałatki. Inna opcja – umieścić proszek w kapsułkach, które można znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością, i spożywać jako dodatek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *