Obiady rodzinne mogą stymulować dzieci fizycznego, psychicznego zdrowia

Obiady rodzinne mogą stymulować dzieci fizycznego, psychicznego zdrowiaObiady rodzinne mogą stymulować dzieci fizycznego, psychicznego, to jest w porządku, prawda? Zebrani wokół stołu na boże Narodzenie i ciesząc się towarzystwem swoich bliskich. Ale rodzinny obiad nie powinien być ograniczony do uroczystej sezonu; nowe badanie sugeruje, że picie na bieżąco może przynieść korzyść dziecka zdrowia i dobrego samopoczucia szczęśliwe dziecko spożywa posiłek z rodziną Regularne rodzinne posiłki mogą dzieci fizycznego i psychicznego. Naukowcy odkryli, że dzieci, które często jedli posiłek z rodziną w wieku 6 lat lepiej umiejętności społecznych i ogólnej kondycji w wieku 10 lat, w porównaniu z tymi, którzy rzadko spędzał czas posiłku z rodziną. Współautor badania Linda Pagani z Uniwersytetu w Montrealu w Kanadzie, i koledzy niedawno poinformował o swoich nowych znaleziskach w czasopiśmie & behawioralne pediatrie rozwoju. To nie pierwsze badanie, aby przypuszczać, że częste obiady rodzinne oferują korzyści dla zdrowia. Jedno badanie, opublikowane w 2011 roku, na przykład, okazało się, że dzieci, które jadły co najmniej trzy razy z rodziną w tygodniu, były mniej narażone na nadwagę niż ci, którzy mieli mniej niż trzy rodzinnych posiłków w tygodniu.

Rodziny, które wspólnie jedli, byli po prostu zdrowsze

Ale, według Pagani, takie badania mają pewne wady. „W przeszłości”, mówi ona, „badacze były niejasne o tym, że rodziny jedli razem, byli po prostu zdrowsze, aby rozpocząć.” „I,” dodaje, „mierzy, jak często rodziny jedzą razem i jak dzieci robią w tym momencie nie może objąć całą złożoność ekologiczny doświadczenie”. Z tymi ograniczeniami na myśli, Pagani i jej koledzy zaczęli przeprowadzać analizę, jak regularne obiady rodzinne wpływają na dziecko zdrowie psychiczne i fizyczne. Lepiej ogólna kondycja fizyczna, komunikatywność naukowcy są zawarte informacje o 1,492 dzieci, które były częścią Лонгитюдного badania Quebec rozwoju dziecka. Wszystkie dzieci urodziły się w okresie między 1997 i 1998 i były przeprowadzone w ramach badania z wieku 5 miesięcy.  Gdy dzieci osiągnęły 6 lat, ich rodzice donosili, jak często były one obiady rodzinne. Wspólna fitness i psychicznego samopoczucia każdego dziecka również zostały docenione, gdy dotarli do 10 lat. Współautor badania Marie-José Harbec, również z Uniwersytetu w Montrealu, mówi, „bo u nas było dużo informacji o dzieciach w wieku 6 — na przykład, ich temperament i zdolności poznawcze, matka ich edukacji i psychologiczne cechy, a do składu rodziny i pracy — udało nam się rozwiązać wszystkie istniejące warunki dla dzieci lub rodzin, które mogą rzucić Nowe światło na nasze wyniki. To był naprawdę idealnej sytuacji”.Rodziny, które wspólnie jedli, byli po prostu zdrowsze

Dzieci, które rzadko mieli obiady rodzinne w wieku 6 lat

W porównaniu z dziećmi, które rzadko były obiady rodzinne w wieku 6 lat, ci, którzy mieli regularne rodzinne posiłki lepiej ogólnej sprawności fizycznej, zmniejszyć spożycie napojów bezalkoholowych, i lepsze umiejętności społeczne w wieku 10 lat. Pagani uważa, że obecność rodziców dziecka za stołem zapewnia im możliwość interakcji społecznych i możliwość omówienia społeczne pytania lub problemy”.Przeżywa pozytywne formy komunikacji może pomóc dziecku robić lepsze umiejętności komunikowania się z ludźmi spoza rodziny” – mówi. „Od ludności-zdrowia, nasze wyniki pokazują, że obiady rodzinne mają długoterminowy wpływ na dzieci biopsychosocial pomyślność.” Linda Pagani w nowoczesnym społeczeństwie, jeść przed telewizorem, niż przy stole z bliskimi ludźmi stało się normą. Ale ostatnie badania pokazują, że to może być czas, aby przywrócić tradycyjne rodzinne biesiady. „W czasie, gdy rodzinne posiłku częstotliwości na naturalny ubytek ludności” – autorzy badania konkludują, „ta ekologiczna charakterystyka może stać się celem dla domowego interwencji i może być umieszczony w kampanii informacyjnych, które mają na celu optymalizację rozwoju dziecka.”

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *